Huntington HS Invitational at Huntington Univ.

August 24, 2013


Results By eRunner Timing & Results

Overall Finish List - Boys

Boys Varsity

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

    1      1    540  Ellis Coon            Warsaw Community                        15:49.9  5:06/M    12
    2      2    402  Brayden Law           Homestead                               15:51.4  5:07/M    10
    3      3    324  Mark Beckmann         DeKalb                                  15:51.5  5:07/M    11
    4      4    247  Cameron Clements      Carroll (Fort Wayne)                    16:15.6  5:15/M    10
    5      5    565  Brandon Arnold        West Noble                              16:15.9  5:15/M    11
    6      6    444  Charlie Mettler       Huntington North                        16:38.1  5:22/M    12
    7      7    451  Jeremy Breedlove      Kokomo                                  16:38.8  5:22/M    12
    8      8    501  Brent Bales           Norwell                                 16:42.6  5:23/M    12
    9      9    260  Alec Kreilach         Carroll (Fort Wayne)                    16:43.6  5:24/M    12
   10     10    277  Jacob Schmeling       Carroll (Fort Wayne)                    16:48.7  5:25/M    11
   11     11    550  Tyler Houvener        Warsaw Community                        16:52.1  5:26/M    12
   12     12    309  Evan Harney           Columbia City                           16:55.1  5:27/M    12
   13     13    259  Adam Kelty            Carroll (Fort Wayne)                    16:56.6  5:28/M    12
   14     14    288  Bret Unger            Carroll (Fort Wayne)                    16:56.9  5:28/M    12
   15     15    544  Owen Glogovsky        Warsaw Community                        17:00.5  5:29/M    10
   16     16    536  Nick Bergen           Warsaw Community                        17:01.3  5:29/M    11
   17     17    278  Ben Schwartz          Carroll (Fort Wayne)                    17:09.1  5:32/M    10
   18     18    436  Matt Dewitt           Huntington North                        17:11.9  5:33/M    11
   19     19    274  Kevin Salter          Carroll (Fort Wayne)                    17:13.1  5:33/M    11
   20     20    437  Luke Doughty          Huntington North                        17:14.0  5:34/M    12
   21     21    475  Josh Long             Lafayette Jefferson                     17:18.1  5:35/M    12
   22     22    553  Daniel Messenger      Warsaw Community                        17:19.0  5:35/M    11
   23     23    473  Cayce Griffin         Lafayette Jefferson                     17:22.8  5:36/M    11
   24     24    355  Alex Beams            Fremont                                 17:24.9  5:37/M    12
   25     25    353  Joe Vandiver          East Noble                              17:26.0  5:37/M    10
   26     26    409  Sam Moore             Homestead                               17:27.3  5:38/M    12
   27     27    332  Clay Travis           DeKalb                                  17:28.3  5:38/M    11
   28     28    568  Salvador Campos       West Noble                              17:35.1  5:40/M    10
   29     29    525  Ryan Miller           Oak Hill                                17:37.3  5:41/M    12
   30     30    401  Tyler Koteskey        Homestead                               17:39.9  5:42/M    12
   31     31    577  Brad Pyle             West Noble                              17:40.1  5:42/M    12
   32     32    457  Ethan Sharp           Kokomo                                  17:41.1  5:42/M    10
   33     33    431  Tyler Brown           Huntington North                        17:42.4  5:43/M    11
   34     34    452  Jordan Fivecoate      Kokomo                                  17:47.2  5:44/M    12
   35     35    535  Jonathon Beres        Warsaw Community                        17:47.5  5:44/M    10
   36     36    571  Alex DeLuna           West Noble                              17:49.1  5:45/M    10
   37     37    527  Bradey Newhouse       Oak Hill                                17:51.2  5:45/M    11
   38     38    408  Skyler Mikesell       Homestead                               17:51.6  5:45/M    12
   39     39    366  Michael Barrera       Ft. Wayne South Side                    17:52.2  5:46/M    12
   40     40    424  Preston Sterling      Homestead                               17:55.3  5:47/M    12
   41     41    469  Daniel Feltis         Lafayette Jefferson                     18:02.3  5:49/M    11
   42     42    328  Dante' Graham         DeKalb                                  18:02.7  5:49/M    12
   43     43    507  Drew Rinehart         Norwell                                 18:04.1  5:50/M    10
   44     44    510  Colyn Torson          Norwell                                 18:05.3  5:50/M    12
   45     45    579  Logan Weimer          West Noble                              18:05.6  5:50/M    12
   46     46    340  Jonathan Kane         East Noble                              18:06.4  5:50/M    12
   47     47    295  Chase Downing         Churubusco                              18:08.4  5:51/M    11
   48     48    480  Zach Vandievier       Lafayette Jefferson                     18:09.0  5:51/M    11
   49     49    488  Will Emery            Leo                                     18:09.5  5:51/M    09
   50     50    522  David Horner          Oak Hill                                18:09.8  5:51/M    12
   51     51    476  Shane Shipley         Lafayette Jefferson                     18:11.0  5:52/M    10
   52     52    523  Riley Jones           Oak Hill                                18:12.6  5:52/M    12
   53     53    325  Scotty Beckmann       DeKalb                                  18:12.7  5:52/M    10
   54     54    411  Mitch Myers           Homestead                               18:13.0  5:53/M    12
   55     55    545  Ryan Goon             Warsaw Community                        18:13.2  5:53/M    12
   56     56    365  Aden Akers            Ft. Wayne South Side                    18:20.0  5:55/M    10
   57     57    311  Seth Kissinger        Columbia City                           18:20.6  5:55/M    12
   58     58    341  Matthew Kline         East Noble                              18:23.1  5:56/M    10
   59     59    489  Mariano Flores        Leo                                     18:23.2  5:56/M    10
   60     60    524  Chandler Julius       Oak Hill                                18:23.8  5:56/M    10
   61     61    511  Tyler Weirick         Norwell                                 18:24.4  5:56/M    10
   62     62    414  Patrick Rittenhouse   Homestead                               18:24.7  5:56/M    12
   63     63    509  Noah Steffen          Norwell                                 18:26.2  5:57/M    09
   64     64    298  Blake Gross           Churubusco                              18:30.8  5:58/M    11
   65     65    382  Myron Trowell         Ft. Wayne South Side                    18:31.4  5:58/M    12
   66     66    296  jacob eyer            Churubusco                              18:32.3  5:59/M    09
   67     67    360  David Schmucker       Fremont                                 18:32.3  5:59/M    12
   68     68    441  Christian Jones       Huntington North                        18:33.5  5:59/M    11
   69     69    339  Frank Herrera         East Noble                              18:33.5  5:59/M    11
   70     70    569  Erick Contreras       West Noble                              18:34.1  5:59/M    09
   71     71    443  Kyler McVoy           Huntington North                        18:34.7  5:59/M    11
   72     72    503  Nathan Garver         Norwell                                 18:35.0  6:00/M    11
   73     73    313  Andrew McFarland      Columbia City                           18:36.4  6:00/M    10
   74     74    315  Dallas Piotrowski     Columbia City                           18:37.3  6:00/M    12
   75     75    342  Tyler Klinger         East Noble                              18:39.1  6:01/M    10
   76     76    478  Quintin Talbott       Lafayette Jefferson                     18:44.9  6:03/M    12
   77     77    574  Chris Ibanez          West Noble                              18:50.8  6:05/M    11
   78     78    515  Peyton Byrd           Oak Hill                                18:52.6  6:05/M    11
   79     79    321  Kyle Baldwin          DeKalb                                  18:59.0  6:07/M    11
   80     80    347  Phillip Phan          East Noble                              19:01.2  6:08/M    10
   81     81    367  Cameron Cooper-Foster Ft. Wayne South Side                    19:05.9  6:09/M    12
   82     82    519  Korbin Cruea          Oak Hill                                19:07.3  6:10/M    11
   83     83    316  Evan Sauers           Columbia City                           19:08.1  6:10/M    11
   84     84    454  Max McHaney           Kokomo                                  19:12.7  6:12/M    09
   85     85    506  Quentin Middleton     Norwell                                 19:14.7  6:12/M    09
   86     86    458  Jadyn Whitehead       Kokomo                                  19:14.8  6:12/M    11
   87     87    304  Cole Uecker           Churubusco                              19:15.2  6:13/M    12
   88     88    448  Collin Wesco          Huntington North                        19:17.4  6:13/M    12
   89     89    310  Tim Hearld            Columbia City                           19:18.0  6:14/M    09
   90     90    484  Jacob Cooper          Leo                                     19:19.1  6:14/M    12
   91     91    293  Ty Backman            Churubusco                              19:21.3  6:15/M    11
   92     92    305  Austin Beachy         Columbia City                           19:22.2  6:15/M    11
   93     93    455  Colten Pearce         Kokomo                                  19:23.3  6:15/M    10
   94     94    377  Cayler Miner          Ft. Wayne South Side                    19:24.8  6:15/M    09
   95     95    356  Alex Buchanan         Fremont                                 19:25.1  6:16/M    09
   96     96    496  Taylor Plattner       Leo                                     19:25.6  6:16/M    09
   97     97    337  Keegan Gura           East Noble                              19:30.7  6:17/M    12
   98     98    468  Greyson Eller         Lafayette Jefferson                     19:37.7  6:20/M    10
   99     99    492  Chris Lauer           Leo                                     19:38.1  6:20/M    10
  100    100    483  Garrett Burns         Leo                                     19:40.7  6:21/M    11

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

  101    101    331  Cameron Stokes        DeKalb                                  20:02.7  6:28/M    10
  102    102    297  Reed Geiger           Churubusco                              20:16.6  6:32/M    10
  103    103    368  Latrell Copeland      Ft. Wayne South Side                    20:28.3  6:36/M    11
  104    104    459  Conner Wood           Kokomo                                  20:31.5  6:37/M    10
  105    105    498  Brain Szymanski       Leo                                     20:44.1  6:41/M    11
  106    106    363  Cooper Wall           Fremont                                 21:05.1  6:48/M    09
  107    107    303  Noah Stucker          Churubusco                              21:12.4  6:50/M    10
  108    108    361  Sam Stukey            Fremont                                 21:15.2  6:51/M    12
  109    109    359  Hunter Price          Fremont                                 21:21.5  6:53/M    11
  110    110    375  Terence Lightning     Ft. Wayne South Side                    22:09.1  7:09/M    11
  111    111    362  Spencer Stukey        Fremont                                 23:02.5  7:26/M    12

Team Summary Report - Boys

Boys Varsity

                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Carroll (Fort Wayne)                   50               4   9  10  13  14  17  19         
        Top  5 Times: 1:23:41.6

    2 Warsaw Community                       65               1  11  15  16  22  35  55         
        Top  5 Times: 1:24:03.0

    3 Homestead                             136               2  26  30  38  40  54  62         
        Top  5 Times: 1:26:45.6

    4 West Noble                            145               5  28  31  36  45  70  77         
        Top  5 Times: 1:27:26.0

    5 Huntington North                      145               6  18  20  33  68  71  88         
        Top  5 Times: 1:27:20.0

    6 Lafayette Jefferson                   184              21  23  41  48  51  76  98         
        Top  5 Times: 1:29:03.4

    7 DeKalb                                204               3  27  42  53  79 101             
        Top  5 Times: 1:28:34.4

    8 Norwell                               219               8  43  44  61  63  72  85         
        Top  5 Times: 1:29:42.8

    9 Oak Hill                              228              29  37  50  52  60  78  82         
        Top  5 Times: 1:30:14.8

   10 Kokomo                                243               7  32  34  84  86  93 104         
        Top  5 Times: 1:30:34.9

   11 East Noble                            273              25  46  58  69  75  80  97         
        Top  5 Times: 1:31:08.2

   12 Columbia City                         299              12  57  73  74  83  89  92         
        Top  5 Times: 1:31:37.7

   13 Ft. Wayne South Side                  335              39  56  65  81  94 103 110         
        Top  5 Times: 1:33:14.5

   14 Churubusco                            355              47  64  66  87  91 102 107         
        Top  5 Times: 1:33:48.2

   15 Leo                                   393              49  59  90  96  99 100 105         
        Top  5 Times: 1:34:55.6

   16 Fremont                               400              24  67  95 106 108 109 111         
        Top  5 Times: 1:37:42.8


Detail Team Results - Boys

Boys Varsity

Carroll (Fort Wayne)    Finish Position -     1

  Team Score (places):  50  Team Score (times):  1:23:41.6   Average Time: 16:44.3

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    247  Cameron Clements       10       4            4        16:15.6    16:15.6      0:00.0
    2    260  Alec Kreilach          12       9           13        16:43.6    32:59.3      0:27.9
    3    277  Jacob Schmeling        11      10           23        16:48.7    49:48.0      0:33.0
    4    259  Adam Kelty             12      13           36        16:56.6  1:06:44.7      0:41.0
    5    288  Bret Unger             12      14           50        16:56.9  1:23:41.6      0:41.2
    6    278  Ben Schwartz           10      17           67        17:09.1  1:40:50.7      0:53.4
    7    274  Kevin Salter           11      19           86        17:13.1  1:58:03.9      0:57.4

Warsaw Community    Finish Position -     2

  Team Score (places):  65  Team Score (times):  1:24:03.0   Average Time: 16:48.6

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    540  Ellis Coon             12       1            1        15:49.9    15:49.9      0:00.0
    2    550  Tyler Houvener         12      11           12        16:52.1    32:42.0      1:02.1
    3    544  Owen Glogovsky         10      15           27        17:00.5    49:42.5      1:10.5
    4    536  Nick Bergen            11      16           43        17:01.3  1:06:43.9      1:11.4
    5    553  Daniel Messenger       11      22           65        17:19.0  1:24:03.0      1:29.1
    6    535  Jonathon Beres         10      35          100        17:47.5  1:41:50.5      1:57.5
    7    545  Ryan Goon              12      55          155        18:13.2  2:00:03.7      2:23.2

Homestead    Finish Position -     3

  Team Score (places): 136  Team Score (times):  1:26:45.6   Average Time: 17:21.1

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    402  Brayden Law            10       2            2        15:51.4    15:51.4      0:00.0
    2    409  Sam Moore              12      26           28        17:27.3    33:18.7      1:35.9
    3    401  Tyler Koteskey         12      30           58        17:39.9    50:58.6      1:48.5
    4    408  Skyler Mikesell        12      38           96        17:51.6  1:08:50.3      2:00.2
    5    424  Preston Sterling       12      40          136        17:55.3  1:26:45.6      2:03.9
    6    411  Mitch Myers            12      54          190        18:13.0  1:44:58.7      2:21.6
    7    414  Patrick Rittenhouse    12      62          252        18:24.7  2:03:23.5      2:33.3

West Noble    Finish Position -     4

  Team Score (places): 145  Team Score (times):  1:27:26.0   Average Time: 17:29.2

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    565  Brandon Arnold         11       5            5        16:15.9    16:15.9      0:00.0
    2    568  Salvador Campos        10      28           33        17:35.1    33:51.1      1:19.1
    3    577  Brad Pyle              12      31           64        17:40.1    51:31.2      1:24.1
    4    571  Alex DeLuna            10      36          100        17:49.1  1:09:20.4      1:33.2
    5    579  Logan Weimer           12      45          145        18:05.6  1:27:26.0      1:49.6
    6    569  Erick Contreras        09      70          215        18:34.1  1:46:00.1      2:18.1
    7    574  Chris Ibanez           11      77          292        18:50.8  2:04:51.0      2:34.8

Huntington North    Finish Position -     5

  Team Score (places): 145  Team Score (times):  1:27:20.0   Average Time: 17:28.0

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    444  Charlie Mettler        12       6            6        16:38.1    16:38.1      0:00.0
    2    436  Matt Dewitt            11      18           24        17:11.9    33:50.0      0:33.8
    3    437  Luke Doughty           12      20           44        17:14.0    51:04.1      0:35.9
    4    431  Tyler Brown            11      33           77        17:42.4  1:08:46.5      1:04.3
    5    441  Christian Jones        11      68          145        18:33.5  1:27:20.0      1:55.4
    6    443  Kyler McVoy            11      71          216        18:34.7  1:45:54.7      1:56.6
    7    448  Collin Wesco           12      88          304        19:17.4  2:05:12.2      2:39.3

Lafayette Jefferson    Finish Position -     6

  Team Score (places): 184  Team Score (times):  1:29:03.4   Average Time: 17:48.6

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    475  Josh Long              12      21           21        17:18.1    17:18.1      0:00.0
    2    473  Cayce Griffin          11      23           44        17:22.8    34:41.0      0:04.6
    3    469  Daniel Feltis          11      41           85        18:02.3    52:43.3      0:44.1
    4    480  Zach Vandievier        11      48          133        18:09.0  1:10:52.3      0:50.8
    5    476  Shane Shipley          10      51          184        18:11.0  1:29:03.4      0:52.8
    6    478  Quintin Talbott        12      76          260        18:44.9  1:47:48.3      1:26.7
    7    468  Greyson Eller          10      98          358        19:37.7  2:07:26.1      2:19.6

DeKalb    Finish Position -     7

  Team Score (places): 204  Team Score (times):  1:28:34.4   Average Time: 17:42.8

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    324  Mark Beckmann          11       3            3        15:51.5    15:51.5      0:00.0
    2    332  Clay Travis            11      27           30        17:28.3    33:19.9      1:36.8
    3    328  Dante' Graham          12      42           72        18:02.7    51:22.6      2:11.1
    4    325  Scotty Beckmann        10      53          125        18:12.7  1:09:35.3      2:21.1
    5    321  Kyle Baldwin           11      79          204        18:59.0  1:28:34.4      3:07.5
    6    331  Cameron Stokes         10     101          305        20:02.7  1:48:37.1      4:11.1

Norwell    Finish Position -     8

  Team Score (places): 219  Team Score (times):  1:29:42.8   Average Time: 17:56.5

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    501  Brent Bales            12       8            8        16:42.6    16:42.6      0:00.0
    2    507  Drew Rinehart          10      43           51        18:04.1    34:46.7      1:21.5
    3    510  Colyn Torson           12      44           95        18:05.3    52:52.0      1:22.7
    4    511  Tyler Weirick          10      61          156        18:24.4  1:11:16.5      1:41.8
    5    509  Noah Steffen           09      63          219        18:26.2  1:29:42.8      1:43.6
    6    503  Nathan Garver          11      72          291        18:35.0  1:48:17.8      1:52.3
    7    506  Quentin Middleton      09      85          376        19:14.7  2:07:32.5      2:32.0

Oak Hill    Finish Position -     9

  Team Score (places): 228  Team Score (times):  1:30:14.8   Average Time: 18:02.9

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    525  Ryan Miller            12      29           29        17:37.3    17:37.3      0:00.0
    2    527  Bradey Newhouse        11      37           66        17:51.2    35:28.5      0:13.9
    3    522  David Horner           12      50          116        18:09.8    53:38.3      0:32.4
    4    523  Riley Jones            12      52          168        18:12.6  1:11:51.0      0:35.3
    5    524  Chandler Julius        10      60          228        18:23.8  1:30:14.8      0:46.5
    6    515  Peyton Byrd            11      78          306        18:52.6  1:49:07.5      1:15.3
    7    519  Korbin Cruea           11      82          388        19:07.3  2:08:14.8      1:30.0

Kokomo    Finish Position -    10

  Team Score (places): 243  Team Score (times):  1:30:34.9   Average Time: 18:06.9

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    451  Jeremy Breedlove       12       7            7        16:38.8    16:38.8      0:00.0
    2    457  Ethan Sharp            10      32           39        17:41.1    34:20.0      1:02.3
    3    452  Jordan Fivecoate       12      34           73        17:47.2    52:07.2      1:08.4
    4    454  Max McHaney            09      84          157        19:12.7  1:11:20.0      2:33.9
    5    458  Jadyn Whitehead        11      86          243        19:14.8  1:30:34.9      2:36.0
    6    455  Colten Pearce          10      93          336        19:23.3  1:49:58.2      2:44.5
    7    459  Conner Wood            10     104          440        20:31.5  2:10:29.7      3:52.6

East Noble    Finish Position -    11

  Team Score (places): 273  Team Score (times):  1:31:08.2   Average Time: 18:13.6

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    353  Joe Vandiver           10      25           25        17:26.0    17:26.0      0:00.0
    2    340  Jonathan Kane          12      46           71        18:06.4    35:32.4      0:40.4
    3    341  Matthew Kline          10      58          129        18:23.1    53:55.5      0:57.1
    4    339  Frank Herrera          11      69          198        18:33.5  1:12:29.1      1:07.5
    5    342  Tyler Klinger          10      75          273        18:39.1  1:31:08.2      1:13.1
    6    347  Phillip Phan           10      80          353        19:01.2  1:50:09.4      1:35.2
    7    337  Keegan Gura            12      97          450        19:30.7  2:09:40.1      2:04.7

Columbia City    Finish Position -    12

  Team Score (places): 299  Team Score (times):  1:31:37.7   Average Time: 18:19.5

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    309  Evan Harney            12      12           12        16:55.1    16:55.1      0:00.0
    2    311  Seth Kissinger         12      57           69        18:20.6    35:15.8      1:25.4
    3    313  Andrew McFarland       10      73          142        18:36.4    53:52.2      1:41.2
    4    315  Dallas Piotrowski      12      74          216        18:37.3  1:12:29.5      1:42.1
    5    316  Evan Sauers            11      83          299        19:08.1  1:31:37.7      2:12.9
    6    310  Tim Hearld             09      89          388        19:18.0  1:50:55.7      2:22.8
    7    305  Austin Beachy          11      92          480        19:22.2  2:10:17.9      2:27.0

Ft. Wayne South Side    Finish Position -    13

  Team Score (places): 335  Team Score (times):  1:33:14.5   Average Time: 18:38.9

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    366  Michael Barrera        12      39           39        17:52.2    17:52.2      0:00.0
    2    365  Aden Akers             10      56           95        18:20.0    36:12.3      0:27.8
    3    382  Myron Trowell          12      65          160        18:31.4    54:43.7      0:39.1
    4    367  Cameron Cooper-Foster  12      81          241        19:05.9  1:13:49.7      1:13.7
    5    377  Cayler Miner           09      94          335        19:24.8  1:33:14.5      1:32.5
    6    368  Latrell Copeland       11     103          438        20:28.3  1:53:42.9      2:36.1
    7    375  Terence Lightning      11     110          548        22:09.1  2:15:52.0      4:16.9

Churubusco    Finish Position -    14

  Team Score (places): 355  Team Score (times):  1:33:48.2   Average Time: 18:45.6

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    295  Chase Downing          11      47           47        18:08.4    18:08.4      0:00.0
    2    298  Blake Gross            11      64          111        18:30.8    36:39.3      0:22.4
    3    296  jacob eyer             09      66          177        18:32.3    55:11.6      0:23.9
    4    304  Cole Uecker            12      87          264        19:15.2  1:14:26.9      1:06.8
    5    293  Ty Backman             11      91          355        19:21.3  1:33:48.2      1:12.8
    6    297  Reed Geiger            10     102          457        20:16.6  1:54:04.9      2:08.2
    7    303  Noah Stucker           10     107          564        21:12.4  2:15:17.4      3:04.0

Leo    Finish Position -    15

  Team Score (places): 393  Team Score (times):  1:34:55.6   Average Time: 18:59.1

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    488  Will Emery             09      49           49        18:09.5    18:09.5      0:00.0
    2    489  Mariano Flores         10      59          108        18:23.2    36:32.7      0:13.7
    3    484  Jacob Cooper           12      90          198        19:19.1    55:51.8      1:09.6
    4    496  Taylor Plattner        09      96          294        19:25.6  1:15:17.5      1:16.1
    5    492  Chris Lauer            10      99          393        19:38.1  1:34:55.6      1:28.6
    6    483  Garrett Burns          11     100          493        19:40.7  1:54:36.3      1:31.2
    7    498  Brain Szymanski        11     105          598        20:44.1  2:15:20.5      2:34.6

Fremont    Finish Position -    16

  Team Score (places): 400  Team Score (times):  1:37:42.8   Average Time: 19:32.5

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    355  Alex Beams             12      24           24        17:24.9    17:24.9      0:00.0
    2    360  David Schmucker        12      67           91        18:32.3    35:57.3      1:07.4
    3    356  Alex Buchanan          09      95          186        19:25.1    55:22.4      2:00.1
    4    363  Cooper Wall            09     106          292        21:05.1  1:16:27.5      3:40.2
    5    361  Sam Stukey             12     108          400        21:15.2  1:37:42.8      3:50.3
    6    359  Hunter Price           11     109          509        21:21.5  1:59:04.3      3:56.6
    7    362  Spencer Stukey         12     111          620        23:02.5  2:22:06.9      5:37.6